İŞİMİZ TOPRAK, GÜCÜMÜZ İNSAN.

TOPRAK SANAYİ VE TİC. A.Ş.

1986 yılında Yozgat Merkez'de kurulan Coşkun Toprak San. ve Tic. A.Ş. İç Anadolu ve Akdeniz Bölgelerine hitap etmektedir.

Fabrikamız 50.000 m² alanda 30 farklı çeşit ile yıllık 60 milyon adet, el değmeden tamamı otomasyon sistem ile tuğla üretimi yapmakta olup, tam techizatlı dört mevsim üretim yaparak müşterilerinin ihtiyaçlarını her an karşılayabilmektedir.

Coşkun Toprak olarak, tuğla üretimde bölgemizin en kaliteli killerini kullanarak, bünyesindeki ürün yelpazesini ve kalitesini her geçen gün yükseltmeyi hedeflemiştir.

Tuğla ürünlerimizde TSE ve CE belgeleri bulunmakla birlikte üretimimiz iSO-9001:2008 Kalite Yönetim Sistemlerine göre planlanmaktadır.

Tuğla üretim ve satış hizmetleri konusunda göstermiş olduğumuz kalite anlayışı ile her zaman müşterilerimizin ihtiyacına en uygun şekilde çözümleri sunmaya devam edeceğiz.

30 farklı çeşit ile yıllık 60 milyon tuğla üretimi... Türkiye’ye değer katıyoruz!

 • NEM BARINDIRMAZ

  Tuğla, pişmiş kildir. Tuğla üretiminde tamamen doğal malzemeler olan kil, çamur ve su kullanılmaktadır. Yapısında hiçbir kimyasal yabancı madde bulunmayan tamamen yerli ve doğal çevre ortamında oluşmuş malzemelerden yapılıyor olması onu diğer duvar yapı malzemelerinden daha doğal ve sağlıklı kılmaktadır. Aynı mekanlarda uzun yıllar yaşadığımız için tuğlanın sağlığımız üzerindeki olumlu etkilerini iyi anlamalıyız.

 • SIVADA ÇATLAMA YAPMAZ

  Tuğla ile sıvanın iyi kaynaşması ileride sorunsuz günlerin başlangıcı demektir. Tuğla ve sıva harcının genleşme katsayılarının birbirine yakın olması yapım sonrası sıva çatlaklarının olmasını engeller. Bazı duvar malzemelerinin yapısındaki etkenler nedeniyle oluşabilen sıva çatlakları hem rutubetin içeriye girmesine hemde pul pul dökülmelere neden olur.

 • YANGINA DAYANIKLIDIR

  Tuğlalar yaklaşık olarak 950 - 1000°C'de pişmektedir. Yangına dayanımlı iyi bir yapı malzemesi yangın esnasında hayat kurtarabilir. Yanmaz malzeme olması ile birlikte doğal malzeme olması sayesinde yangın esnasında çevreye zehirli gaz vermemektedir. Yangın yönetmeliği kapsamında çatı, döşeme ve cephe uygulamalarında yanıcı malzemelerin oluşturduğu risklere karşılık yangına tepki sınıfı A1 olan Tuğla ve Asmolenler yangına karşı dayanıklı ve güvenli bir yapı malzemesidir.

 • SAĞLAM VE UZUN ÖMÜRLÜDÜR

  Tuğlada en önemli hususlardan biri inşaat ve konut sahipleri için yapının sağlam ve uzun ömürlü olmasıdır. Dünyada tuğlanın yaklaşık 6000 yıldır kullanılıyor olması ve nesiller boyunca sağlam kalması sağlamlığının ve uzun ömürlü olmasının en iyi kanıtıdır.

ÜRÜNLERİMİZ

Yıllık 30 milyon adet tuğla, 5 milyon adet beton yapı elemanı (BİMS) üretiyoruz.

Biz sizi arayalım.